Ordu
DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

Volkan Bunu Hak Etmiyor

Volkan Demirel ile hala sözleşme yenilenmemesi doğrusu hiç hoş olmadı. Yıllardır özveri ile Fenerbahçe’nin kalesini koruyan Volkan, Damien Comolli’nin inisiyatifi ile dışlanmayı hak etmiyor. Hem de Ersun Yanal’ın “Takıma ağabeylik yapar, kalsın” görüşüne karşın.   

Fenerbahçe’ye geldiği 2002 yılından bu yana iyi ve kötü günde hep takımın yanında olan, kaytarmayan,   karakterli, aidiyet duygusunu hiç yitirmeyen, taraftarın gönlünde taht kuran Volkan, öyle bir çırpıda gözden çıkarılacak, harcanacak nitelikte oyuncu değil.

3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe’ye karşı kurulan komplonun karşısında Aykut Kocaman ile birlikte dik duran,  morali dip yapmış dağılmakta olan takımı toparlayan birkaç oyuncudan biri olan Volkan’ın bu denli kolay harcanmak istenmesi taraftarın gönlünde karşılık bulmaz.

Hataları ve sevapları ile 17 yıldan bu yana ter akıtan, gerektiğinde yedek kulübesinde oturan Volkan Demirel, tıpkı Lefter, Can, Şeref, Ogün, Selçuk, Aykut, Oğuz, Rıdvan, Alex ve diğerleri gibi  “Fenerbahçe’nin efsanelerinden” biridir.

İleri yaşı, disiplinsiz olduğu gerekçesiyle sezon başında kadro dışı bırakılan Volkan Demirel, Dereağzı’nda yılmadan çalışarak takıma geri döndü.  Fenerbahçe’ye olan sevdasından kuşku duyulmayacağı, sorgulanamayacağı Volkan’ın yeni sezonda Emre Belözoğlu ile birlikte takıma “ağabeylik” yapması engellenmemeli.

Sinirli olduğu, karşı takımların taraftarı ile karşılıklı atıştığı, bu tavırlarından ötürü Fenerbahçe’ye zarar verdiği yıllardır dile getirilir. Doğru, saha içinde saldırgan tavırlarda bulunuyor zaman zaman. Ancak onu centilmenlik dışı  hareketleri yapmaya iten nedenleri iyi irdelemek lazım. Hem sadece Volkan mı bu tavırları sergileyen? Galatasaray’da da, Beşiktaş’ta da, Trabzonspor’da da Volkan’ın hareketlerinden daha kabasını, çirkinini yapan, centilmenliğe aykırı davranan o kadar çok var ki.

Elbette, sportmenliğe aykırı davranışları onaylamıyorum. Demem o ki, salt Volkan değil bu ucubelikleri yapan. Hatırlayın Şükrü Saracoğlu’nda Hasan Şaş’ın, Şenol Güneş’in, kaleci Tolga’nın, Burak’ın yaptıklarını. O günah keçisi olarak görülmemeli.

Kim ne derse desin, Volkan Fenerbahçe ile özdeşleşmiş bir oyuncu. Katkıları, emeği, çabası, takım hırsı, en önemlisi, sorgulanamaz bağlılığı bir anda yok sayılamamalı,  Comolli istedi diye de dışlanmamalı.

Zaten şunun şurasında bir yıl futbol oynayacak. Kaleye geçmesi de kolay değil. Ha, Harun, hiçbir zaman Volkan’dan üstün niteliklere sahip değil. Ankaragücü’nden transferi gündemde  olan Altay’ı birinci kaleci olarak düşünüyormuş Ersun Hoca. Demek ki, sözleşmesi uzatılacak Volkan yedek kulübesinde ya da tribünde oturacak. Eh, işte zaman takımda ağabeylik görevini daha iyi yerine getirir, genç oyunculara Fenerbahçe’nin büyüklüğünü, yıkılmayan kale olduğunu anlatır.

İnancım, eğer kalırsa Volkan yine de birinci kaleci olmayı başarır. Tabii, fiziki yapısı ve yaşı elverdiği sürece.

Umarım, Ali Koç, Volkan’a bir şans daha tanıyarak takımda kalmasını sağlar, vefanın ne olduğunu gösterir. Çünkü, böyle bir ayrılığı, harcanmayı hiç hak etmiyor gönlü Fenerbahçe sevdası ile dolu kocaman adam. İleri ki yıllarda teknik kadroda takıma katkı sağlayacağı aşikar.

Efsane futbolcu Alex’e yapılan haksız davranış, gönderilmesi bugün bile hala konuşuluyor, taraftarın gönlünde  yara olarak duruyor. Volkan ile bu yarayı daha büyütmemeli Ali Koç.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar