Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

VONA İÇİN BİRLEŞELİM

Son günlerde Perşembe Belediye Başkanımız Mustafa Sayım Tandoğan’ın Turizm Fakültesi için verdiği mücadeleyi bilenlerdenim. Ancak gördüğüm o ki, başkan bu konuda yalnız kalıyor. Hani nerede Perşembe’deki sivil toplum kuruluşları, neden kimse sesini yükseltmiyor? Başkan diyor ki, “Bizim açımızdan her şey hazır. Eski Vona Otel onarılıp uygulama oteli yapılabilir. Yine eski Fen Edebiyat Fakültesi zaten okul olarak dizayn edilmiş durumda ilk etapta işe yarar iş görür zaten çevresi de genişlemeye müsait. Neden kimse bu sese cevap vermiyor?

***

Öte yandan Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe “Turizm Fakültesinin yeri  Gülyalı’dır “ diyor ve bastırıyor. Peki bizim milletvekillerimiz neredeler ve ne diyorlar? Bizimle hep gurur duyduğunu ifade eden Ak Parti İl Başkanı sayın Tomakin nerede? Bu konuda hiç konuştu mu konuştu ise ne dedi? Bu memlekette iktidar kim, kimin dediği olacak? Bize kimin milletvekilleri sahip çıkacak?

***

Hani biz sahilin incisi, turizmin öncüsü Sakin Şehir Perşembe’deydik. Hep birlikte olup devletin memuru olan bir Üniversite Rektörünü Perşembe’ye getiremedik. Çok yazık  bir ilçenin kaderi bir üniversite rektörünün iki dudağı arasında olmamalı. Sayın rektör ve üniversite senatosu karar almışlar. Turizm Fakültesini Ordu Güzelyalı mahallesindeki  (Keçi Köy) diş hastanesine açacaklarmış. Neden biliyor musunuz? Çünkü o diş hastanesini Altınordu Belediyesi istiyormuş. Sırf orayı onlara vermemek için fakülteyi oraya açacaklarmış. Bizim başkan da diyor ki; eğer üniversite kampüs dışına çıkacaksa onun yeri Sakin Şehir Perşembe’dir. Bakalım son durum nasıl olacak. Bu Turizm Fakültesi Gülyalı’ya mı, Güzelyalı’ya mı yoksa Sakin Şehir Perşembe’ye mi gelecek merakla bekliyoruz? Bu iş bir nevi Ak Parti’nin Perşembe’ye bakış açısıyla ilgili bir durum olarak görünüyor. Bu işin sonunda  fakülteyi kim ilçesine alırsa herkes payına düşen notu da önümüzdeki seçimlerde seçmeninden almış olacak.

***

O yüzden gelin A-B-C  demeden, hiçbir siyasi rekabete girmeden birlik olalım sonradan pişman olamayalım, keşke demeyelim! O okulu bastırıp alalım; çünkü o okul bizim İlçemizin geleceği. Fakülte bize gelmezse, ilçe olarak çok üzüleceğimiz belli. Ancak şu da bilinmeli ki; Perşembe üzülürse  onların da üzeceği birileri mutlaka  olacaktır. Ben Ulaş başkanımı bu konuda üzmek istemem ama yapacak bir şey yok. Sonuçta  Perşembeliyim, Vonalıyım ve o fakülteyi Perşembe’ye istiyorum.

***

Haaa şu da var! Sayın rektör bir televizyonda yaptığı konuşmasında elinin altındaki dosyayı açıklamayıp bir sinyal verdi. Acaba turizm fakültesini başka ilçeye verecekte sanki bize öğrencisi çok olacak bir yüksek okul verecekmiş gibi bir hava yarattı. Sonucu umutla bekliyoruz.  

Yazım sözüm arif olana . Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar