Ordu
DOLAR16.3297
EURO17.4607
ALTIN974.21
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

Vona’dan ortaya karışık

Geçtiğimiz hafta yeni valimiz Tuncay Sonel, Perşembe’mizde hem kurumları ziyaret etti, hem de ilçe esnafı ve halkla bir araya geldi. Peki bütün bunlardan ilçenin iki gazetecisinin haberi oldu mu? Kocaman bir hayır. Üzüldük mü, evet üzüldük. Sebep ne sorumlusu kim bilmiyoruz ama kale mi alınmıyoruz? Bu nasıl görev anlayışı beyler… Biz iki kişiyiz 12 kişi değiliz. Lütfen yerel basına biraz saygı gösterin ve yardımcı olun. Halkın haber alma özgürlüğü olduğunu da sakın unutmayın. İşin özü ilçe basını olarak Feza hanım ve bana, sayın valimize bir hoş geldiniz dedirtmediniz ya helal olsun size. Buradan bari diyeyim; İLÇEMİZE HOŞ GELDİNİZ SAYIN VALİM.

*

Biz Perşembe’de korona virüsü denilen illeti böyle bitiremeyiz. Halen bazı kendini bilmezler maskesiz, ulu orta dolaşıyor. Kimsenin umurunda değil. Allah korusun hastalıkta patlama olursa maskesiz gezene sosyal mesafeyi korumayana ne olur? Göstermelikte olsa bir ceza bu vurdumduymazları bir nebze olsun silkeler, kendine getirir diye düşünüyorum. Yoksa durum vahim olacak.

*

Geçtiğimiz dönem belediyemiz bir aşk ve şevk ile hastalık falan yokken cadde ve sokakları göstere göstere güzel kokularla birlikte köpük köpük yıkar, ilçemiz misler gibi kokardı. O araçlar halen Büyükşehir Belediyesi bünyesinde var. Neden bu hastalık döneminde bunu düşünemiyorlar? Hizmet anlayışında ne değişti? Bence periyodik olarak tekrar yapılabilir. Benden hatırlatması…

*

Bilindiği üzere ekmeğin gramajı düşürüldü. 200 gram francala 1,5 lira. 240 gram francala 1 lira 75 kuruş. İkilik ekmek 3 lira.  200 gram francala sandviç oldu. Mecburen 3 lira verip büyük ekmek yani ikilik ekmek almak zorunda kalıyorum. 2 kişilik aileye de bir öğün için o ekmek çok. Hem de ertesi güne kalıyor. Yani taze ekmek şansımızda yok. İsraf tehlikesi var. Fırıncıların kolayına gelirken teklik yani 200 gram ekmek ise hamurkârlar için tam bir eziyet. O yüzden ikilik ekmek üretiyorlar.

Peki 240 gram ekmek üreten var mı? Yok. Birde ben merak ediyorum; bu ekmek gramajını ve fiyatlarını kimler tespit ediyor? Yani bu heyette kimler var? Fırıncılardan kimse var mı yani işin mutfağından olan birileri var mı?  Bu soruyu niye mi sordum;  çünkü fırıncılar bir birine düştü beyler, böyle ayar olur mu?  Madem bir iş yaptınız bari ekmeği 2 liraya çıkarın da ekmek bir şeye benzesin, israf olmasın. Hem biz tüketiciler rahatlasın, hem de fırıncılar ve de fırında çalışanlar. Bu arada uygulamaya konulan fiyat listesinin onay tarihi ise 26.02.2020… Yorumu size bırakıyorum. Sözüm yazım arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar