Ordu
DOLAR15.8421
EURO16.7461
ALTIN926.83
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Vur Bülent Ersoy’a!

Kıyamet koptu; yağmurlu bir günde, tekerlekli sandalyeyle Anıtkabir’i ziyaret eden sanatçı Bülent Ersoy’a bir asker şemsiyeyle eşlik edince.

Jet hızıyla inceleme başlatıp, jet hızıyla karar verdi Milli Savunma Bakanlığı.  Sanki Bülent Ersoy asker düşmanıymış gibi Anıtkabir komutanı ile takım komutanı hemen alındı görevinden! Şimdi TSK'nın şerefi kurtuldu öyle mi?

Bakar mısınız insanlığın Mars’ta patates ve soğan yetiştirmeye çalıştığı bir çağda koca ülkenin uğraştığı konuya!

Yani hep silah mı tutacak askerin eli? Yeri gelecek Denizli’de bahçesinden topladığı elmaları minibüsüne yükleyip Çukurca’daki askerlere götüren 70’lik Muammer Yılmaz’ın elini tutup öpecek.

Yeri gelecek ıslamasın diye yağmurlu bir havada Anıtkabir’i ziyaret eden 70’lik bir sanatçısına şemsiye tutacak. Ne var ki bunda?

Peki neden bu tepki? Aslında cinsiyetçi bir yaklaşım var işin içinde. Eğer aynı durum Safiye Ayla ya da Müzeyyen Senar için geçerli olsaydı, yine inceleme başlatır mıydı bakanlık? Sanmam…

Hani Bülent Ersoy eşcinsel ya! Nasıl bir asker ıslanmasın diye şemsiye tutabilir ki ona?!

Oysa 2018 yılı itibariyle evlerini, üç otomobilini ve bankalardaki 30 milyon lirasını Mehmetçik Vakfı’na bağışladığını açıklamıştı aynı Bülent Ersoy…

Nedense bir türlü kurtulamadık şu ayrımcılıktan! Hâlâ düşünceleri, kılık kıyafetleri, yaşam biçimleri ya da cinsel yönelimleri nedeniyle ötekileştiriyoruz insanları.

Cinsel tercih değil, cinsel yönelim diyorum dikkat ettiyseniz. Çünkü eşcinsellik bir tercih değil yönelimdir. Yani insanın iradi olarak tercih ettiği, benimsediği bir cinsel davranış değildir.

Bir hastalık ya da bir sapkınlık hiç değildir. Eşcinselliği 1990 yılında Akıl Hastalıkları Teşhis ve İstatistik Kılavuzu’ndan sonsuza dek çıkardı Dünya Sağlık Örgütü!

Geç olsa da Türkiye Psikiyatri Derneği ve Türk Psikologlar Derneği de eşcinselliğin bir hastalık olmadığını açıkladı 2010 yılında. Ayrıca dünyanın 17 ülkesinde yasal hale geldi eşcinsel evlilik…

Rahmetli Zeki Müren’e çok çektirdiniz, bari Bülent Ersoy’u rahat bırakın!..

 

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar