Ordu
DOLAR9.513
EURO11.0967
ALTIN546.66
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

YASON BLUE OTEL

Perşembeli (Vonalı) girişimci bir karı koca karar verirler, “İlçeme topraklarıma nasıl faydalı olurum, ilçem için doğduğum köye mahalleye ne yapabilirim” diye düşünmüşler. Ata toprağına, baba toprağına dört yıldızlı muazzam bir otel yaparlar. Başlangıçta bir yanlış anlaşılmayla, “Yok Yason’u peşkeş çekiyorlar, yatay mimariydi, dikey mimariydi, sizi gidi rantçılar” daha neler neler  yazdılar.

***

Sosyal medyadaki  klavye kahramanları onları topa tuttular. Şenol Memiş Bey eşiyle  gecesini  gündüzüne katar ve bu oteli  devletin de desteğiyle oraya diker. Gittim-gördüm-inceledim. hiçbir yere hiçbir kimseye zararı yok. Çevreyle, doğayla barışık, yeşilliklerin içinde sırıtmayan bir Perşembeli (Vonalı) olarak gurur duyacağımız, yüz akımız olacak bir mekan.

***

Şu an en az 30 kişi ekmek yiyor bu 40’da çıkacak. Kendini doğa sever, çevreci sanan o mekana kara çalmaya çalışan, kara vicdanlı insanlarımız müsterih olsunlar o otel  Yason Burnu’nun sadece manzarasından faydalanıyor.

***

O mekan gelecekte ilçemizde konaklayacak spor kulüplerine, sempozyumlara , kongrelere ev sahipliği yapacak nezih,  güzel bir mekan olmuş. Lütfen biraz hoş görülü ve  samimi olalım. Bırakın filizlenmişken  büyüsün. O pırlanta yürekleri genç girişimcileri üzmeyin. Aşklarını, şevklerini kırmayın.   Nazar değmesin, hep hayatta  ve ayakta kalsın. Nazar etmeyin, çamur atmayın. Bu otel bizim, bu otel Perşembe’nin, Çaka’nın  Yaso’nun bir artısıdır. Lütfen bunu böyle düşünün böyle hazmedin, böyle kabul edin.

Yazım, sözüm arif olana.

Arif olan anlar...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar