VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

Yeni Bir Dünya

Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethi ile Dünya’da yeni bir çağ başlamıştı. Bu yeni çağda yaşamasını bilmeyen ahmaklar, Türklerin kendi açtığı çağda boğulup gitmelerini beklerken tam tersi oldu ve Türkler yeniden bir çağı kapatıp 15 Temmuz’da yeni bir çağ açtı. Bunun da ilanını 7 Ağustosta Dünya’ya haykırdı.

Dünya liderlerinin Türkiye üzerinde oynadığı ayak oyunlarını bilmeyenimiz kalmadı. Sözde Avrupa ülkelerinde bir terör eylemi olsa hepsi oraya koşar taziye ziyaretleri yapar. Aynı eylem Türkiye’de defalarca olmasına rağmen liderler nezaketen Cumhurbaşkanını ararlar baş sağlığı dilerler. Buda onların ne kadar ikiyüzlü olduğunun bir göstergesidir.

Şimdi gelelim yeni Dünya’ya; artık her şey eskisi gibi olmayacak, Dünya’nın yeni lideri dün (Pazar günü) Yeni kapıdan tüm dünya ya seslendi. Daha önce dediği gibi Dünya beşten büyüktür dedi. Artık yeni dönemin yeni Türkiye’si var. Güçlü bir Millet var, sizler artık Türkiye’yi düşünürken bir kez değil bin kez düşünseniz bile istediğiniz planlar tutmaz. Sizler eskide kaldınız, yeni Dünya’da artık Türkiye’de var. Türkiyesiz bir düşünce içine girerseniz yanılırsınız. Artık oturduğunuz yerden gelecek 50 yılları planlayamayacaksınız, bunu  en somut örneğini 15 Temmuz’da gördünüz.

Yenikapı gösterdi ki “Mesele memleket ise gerisi teferruattır” dedi. İşte bundan yola çıkarak bu fırsatı kaçırmadan yenilenmesi gereken ne varsa yapılmalıdır.

Gelelim FETÖ operasyonlarına, her ne kadar nüfusumuz 120 binin üzerinde olsa da burada hemen hemen herkes uzaktan ya da yakından birbirini tanıyor. Bu aşamada gazetecilik yapmak çok zor. Herkes size soruyor, ne oldu kim tutuklandı, kim serbest kaldı. Bizimde başka işimiz olmadığı için 24 saat adliyenin ya da emniyetin önünden ayrılmamız gerekiyor. Birde şöyle bir mevzuu var, OHAL ilan edildiği için her gördüğünüzü de yazıp çizemiyorsunuz. Bunun için soruşturmanın kesinleşmesi gerek, onun içinde beklemek lazım. Gazetemiz baskıya hazırlandığı saate kadar Ünye’den 92 kişi tutuklanmıştı. Bunlar bilinenler, birde bilinmeyenler kendini gizleyenler. Mesela 17-25 Aralık operasyonundan sonra, ZAMAN gazetesine kayyum atanmasının ardından isim değiştirip yayın hayatına devam edince Ünye’den 350 kişi bu gazeteye abone oldu, özellikle memur olanlar sahte isimde abone olarak hedef şaşırtmaya çalıştılar. Bazıları da zaten abone olarak desteklemeye devam ettiler. Yani Pensilvanya ya destek olsun diye artı gazete aldılar. Biz abone olun dediğimizde yok biz gazete okumuyoruz veya kimse gazete okumuyor burada ziyan olur derler, ama Pensilvanya söylerse gazete okunur, ziyan olmaz. Emniyet güçlerimiz delil ararken bu ayrıntıya da dikkat ettiklerini biliyoruz. Başta dedim ya burada herkes birbirini tanıyor. Aaa! oda onlardanmış, hiç belli değil falan diyoruz veya Bank Asya’da hala hesapları var. Biz istesek vermezler ama Pensilvanya banka batmasın herkes parayı oraya yatırsın deyince yastık altı dediğimiz altınlar bile o bankaya gitti. İstihbarat bunlara da ulaştı ve düğmeye bastı. Şimdi konuşulan başka konu ya bunlar devletine bu hareketi yapmazlar bunlar kandırılmışlar diyoruz. Ya siz Pensilvanya ya niçin destek verdiniz, işte onların bu hareketi yapmaları için, Cumhurbaşkanı onlara desteği kesin demesine rağmen siz kesmeyerek, o şahsın arkasında kaç kişi olduğunu, yani güçlü olduğunu hissettirdiniz. Onun bu operasyonu yapmasını sağladınız. O yüzden herkes bir daha düşünsün ve bildiklerini emniyetle paylaşsın.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar