Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

YENİ FİRAVUN

        Geçmiş toplumların helakı, şımararak azgınlaşmaları sebebiyle olmuştur. İlahlık taslayan Firavun bu azgınlığının sonunda hem ordusu hem de kendisi imha oldu. Firavun’un yanında yer alan Karun da, zenginliğiyle azmıştı. Onu da, kilitlerini katırların taşıdığı hazinelerini, kapısında fillerin beklediği saraylarını da yer yuttu. Zulmün öncülerinden Nemrut da tağutlaşınca bir sinekle helak olup gitti. Bu hep böyledir. Azgınlaşanlar sonunda helak olacaklar.

          Mevcut ABD Başkanı da çağımızın Firavunudur. Tüm insanlığı, barışı, insan haklarını, hukuku ayaklar altına alıp çiğniyor. Bilhassa mazlum İslam coğrafyalarını işgal ederek bütün güç ve imkanlarıyla zulmediyor. ABD’nin, özgürlükler ve hukukun üstünlüğü ilkeleri açısından küresel bir model olduğu koca bir masal. Çoğu Amerikalı, ‘çöküş’ söylemlerine hemen duygusal tepki verse de yüzde yetmişi direksiyondaki Washington yönetiminin, ülkelerini uçurumun kenarındaki 'çakıltaşına' dönüştürdüğüne inanmaktadır. Amerika'nın  çöküşü 2003 yılı Irak işgaliyle başlamıştır. Şiddetli bir petrol krizi, doların küresel para olmaktan çıkması karşısında Amerikan derin aklı da, çıkış yolu olarak bölgesel askeri macera senaryoları üzerinde kafa yormaktadır. Eğer A.B.D. İran serüvenine heveslenirse, akıbetini hızlandırır. Ancak ‘akıllı güç’ olmaya karar verirse, global etkisini bir süre daha uzatabilir. Fakat yüzleşeceği çetin azap diğer 'imparatorluklardan' asla farklı olmayacağı kesin.

          Saldırgan ve pervasız siyasi duruşuyla, Ortadoğu'da izleyeceği politikalar hakkında ipucu veren barbar Trump'ın hatalarını, Amerikan halkı pek yakında çok acı faturalarla ödeyebilir. Ekonomi dengesi bozulan Amerika'da açlar-toklar arasında tırmanan gerilimin ürettiği anarşi, sefalet ve isyanın artık bir kıvılcım mesafesinde durduğu Washington sokaklarındadır.                                   

          Büyük şeytan Amerika'ya bağlı "savaş tanrısı" NATO, "para tanrısı" DOLAR, Bir'leş'miş Milletler çetesi dünya milletlerine korku ve şiddet yaymayı aralıksız sürdürmektedir. Aynı topraklarda büyümüş, aynı suyu içmiş insanları bölen, kara kıtayı hunharca midesine indiren Ameri'kan' tarihi aynı zamanda istila tarihidir. Asırlarca ülkelerin yeraltı, yerüstü kaynaklarını yağmaladılar, mazlum insanları katlettiler, kadınların ırzına geçtiler, demokrasi palavrası ve türlü dalavereyle dünyayı soyup soğana çevirdiler.

          Firavun bir yönetim şeklinin anlayışıdır. Zalimlerin trajik hikayesidir aynı zamanda. Sahilde üzerine bastıkça çıtırdayan salyangoz kabukları gibi tabutları ezen Amerika'nın çekiç darbeleriyle dağılan cam vazo gibi savrulacağı ''son'' çok yakındır. Kabak ekenin kabağının başında paralanacağı, bir 'Firavun İmparatorluğunun' dağ tepelerinden ovalara yuvarlanan kayalar gibi gürleyen çöküşünü seyretmeye hazır olun!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar