Ordu
DOLAR13.2741
EURO15.0581
ALTIN761.80
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

Yere batsın politikanız!

Yazılarımı takip edenler politikaya pek girmediğimi bilirler.

Zaten politikaya bulaşmayacağımı ilk yazımda belirtmiştim.

Zorunlu olmadıkça da politika yazmıyorum, ama bazen insan ister istemez ucundan, kıyısından da olsa politikaya girmek zorunda kalıyor.

Tıpkı geçen hafta olduğu gibi...

Bir anketten yola çıkarak siyasi partilerde liderlik konusunu ele aldığım yazıma yapılan yorumlar, beni şaşırttı desem yalan olmaz...

Biliyorsunuz Ordu Olay’da yayımlanan yazılarımı Facebook’ta da paylaşıyorum...

Geçen haftaki CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun liderliğini sorguladığım yazıma gelen yorumlar, Yeni Zelanda’daki katliamı ele aldığım yazımın üç katı fazla olunca, durup düşündüm.

Nasıl olur da bir liderin eleştirilmesi, bir teröristin, iki ayrı camiye baskın yaparak, Cuma namazı kılan 51 Müslümanı katlettiği vahşetten daha önemli olabilirdi?..

İlk yazım empati duygusuyla, diğeri ise mantıkla ilgiliydi, ama Türkiye’de politika söz konusu olunca mantık duruyor, devreye şartlı refleks giriyor!..

Hani çok sakin ve uysal bir insan iken, arabanın direksiyonuna geçer geçmez anında bir trafik canavarına dönüşüyoruz ya, konu politika olunca da adeta bir politika canavarı olup çıkıyoruz!..

Sanki birbirine düşman iki ayrı ordunun, birer neferi gibiyiz!..

Bizden olmayanı yok etme üzere şartlanmışız bir kere!..

Empati duygumuzu, aklımızı, mantığımızı, akıl yürütme yeteneğimizi unutmuş, Hasan Sabbah’ın fedaileri gibi saldırıyoruz sağa, sola!..

Konu politika olunca sertiz, katıyız, hoşgörüsüzüz, kin ve nefret doluyuz nedense!..

Sanki aynı ülkede yaşamıyor, aynı güneşin altında ısınıp, aynı havayı solumuyormuşuz gibi!..

Bizim gibi düşünenler dost, düşünmeyenler düşman!..

Politika bıçak gibi kesip atıyor her şeyi; onlarca yıl boyunca biriktirilen dostluklar, sırf görüş ayrılığı nedeniyle bir anda yok olup gidiyor!..

Ettiği bir laf, kurduğu bir cümle nedeniyle haklı haksız demeden kaç dostumuzu yaftalamadık ki? Kaç arkadaşımızı dışlamadık ki?..

Eğer zıvanadan çıkma hali ise politika, batsın yerin dibine!..

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar