Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

YERLİ Mİ, İTHAL Mİ?

Seçimlere sayılı günler kala hızlandırılmış seçim takviminde adaylar da bir bir ortaya çıkmaya başladı. İlk aday açıklamaları gurbetten gelmeye başlayınca şehirde yaşayanlar kendi içimizde niye birilerini bulamıyoruz diye söylenmelere bulundular. Çünkü ben burada yaşıyorum ve bu adaylarda buranın sorunlarını çözmek için Ankara’ya Meclis’e gidiyorlar. Birde ben Ankara’ya gittiğimde oturup bir çay içebileceğim, derdimi rahat anlatacağım biriyle oturmak isterim. O bana Ünye’yi ve arkasını sorsun (Akkuş, Çaybaşı ve İkizce), burada ki esnafların hatırını sorsun Hasbihal edelim birlikte sorun çözelim. Ünye dışında yaşamış, birbirimizi tanımadığımız birine nasıl derdini anlatırsın, anlatırsın anlatmasına ama eh işte. Bu yüzden cumhurbaşkanımızın dediği gibi yerli olsun isterim.

Madalyonun diğer bir yüzü dışardakiler işte bürokrasiyi iyi bilir, çözüm yolunu daha çabuk halleden biri olur mantığı da hasıl oluyor. Düşünüle bilir, ancak ne hikmetse bizim hiç milletvekilimiz olmadığı için onun nasıl bir çözüm ortağımız olacağını bilmiyoruz. Çünkü biz hep bakanlıklarla idare edildik. Her işimiz yapıldı, yapılacak işimiz yok. O yüzden bu milletvekilleri bize orda çok da lazım değil gibi görünseler de bundan sonra hep işimiz onlarla. Çünkü yapılacak çok işimiz var, bizim tüm eksiklerimizi bilen bu coğrafyayı tanıyan birine ihtiyacımız var.
 

Gelelim yerli adaylara hepimizin tanıdığı bildiği ilk aday Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ocak ve Belediye meclis üyesi Remzi Taş. Bu adaylardan Başkan yardımcısı Murat Ocağı herkes tanır, Milletvekili olursa avantajı çok, Ünye ve çevresi için avantajlı olacağı kesin. Cumhuriyet meydanından şöyle bir çıksa hükümet caddesinden Akkuş-Niksar caddesine öğleye anca varır, çünkü herkesi tanır hoşsohbet eder. Sadece şehir içimi belediye başkan yardımcılığı görevinde yeni Mahalle olan 65 köyün hepsinin ne eksiği var, ne fazlası var bilir. Keza arkamızda bulunan Akkuş, Çaybaşı ve İkizce bölgesini bilen leb demeden leblebiyi anlayacak bir alt yapıya sahip. Bizden biri, içimizden biri, hangi saat ve vakitte olursa olsun arayabileceğimiz bir insan olarak karşımızda duruyor. Bir diğer isim Remzi Taş, Makine Mühendisi yine belediye meclis üyesi, bizlerin tanıdığı ve bildiği bir isim, yukarıda söylediklerim onun için de geçerli.
Gelelim yüreği Ünye ateşi ile yanıp tutuşan gurbetten gelen adaylarımıza; onlarda işlerinde başarılı olmuş, kariyer sahibi insanlar. Onları bir kenara tabii ki atmıyoruz ama biz ne hikmetse hiç yol alamamış, bir ilçeyiz. Hep bakanlarımızla avunup durduk, ancak ve ancak hep yerimizde sayıklayıp durduk. Ünye için değil kendi çıkarlarımız için hep onları yani bakanlarımızı kullandık. Kendi ihtiraslarımız yüzünden Ünye’ye bir çivi çakılmadı. Bana haksızlık yapıyorsun Hamza diyebilirsiniz ama ben yine de söylüyorum. Etrafımıza şöyle bir bakalım lütfen Samsun’unda bakanı var onlar ne yapmışlar biz ne yapmışız. Trabzon’unda bakanı var onlar ne yapmış biz ne yapmışız. Sadece bunları düşünelim ve karar verelim. 
Ben çalışkan ve şehri tanıyan sorunlarını bilen bir milletvekili istiyorum. Buraya geldiğinde eğer bir şey yapmamışsa yüzü kızaran bir milletvekili istiyorum. Buraya pankartların asıldığı dönemleri de gördük. Sonuç yok, niye onun yaşadığı yer burası olsaydı, her gün bizimle karşılaşacağını bilseydi o iş ne pahasına olursa olsun yapılırdı. 
Sonuç olarak hepimizin amacı şehrimize ve memleketimize hizmettir, rekabet olmalıdır, fakat biz biz olalım şu geri kalınan noktalarda artık atılım yapalım, çalışkan ve üreten bir vekil istiyoruz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar