Ordu
DOLAR17.1832
EURO17.6548
ALTIN977.49
Metin Topçu

Metin Topçu

Mail: [email protected]

reader

YOLCULARIMIZI ÇALDILAR

Rize-Artvin hava limanımızı devlete anlatana kadar dilimize tüy bitti. 780 binlerden başlayan iddialarımız 11 yılda 1.500 binlere ulaşmıştı. Zaman zaman duraklara gelen HAVAŞ otobüslerindeki yolcuları gözlemleyerek zaman zaman Trabzon’a giderek hava limanındaki 53 plakaları saymakla geçti yıllarım. Kimselerden bilgi alamadım. Kimse hava limanı lafını ağzına almıyordu. Kimse hava limanının yapılacağına inanmıyordu.

Ordu-Giresun hava limanı yapım aşamasında yılda 600 bin yolcu olacağını öne sürmüştüm. Haliyle bu sayıda yolcunun Trabzon hava limanını terk etmesi bazı çevreleri inanılmaz tedirgin etti ki, hem Rize-Artvin Hava Limanı yolcularına, hem de Ordu-Giresun hava limanı yolcuları üzerinde oyunlara baş vurdu malum çevreler. Hareketten bereket doğar sözüne inanmayanlar Rize-Artvin ve Ordu-Giresun hava limanı yolcularını  olması gereken seferleri koymamak suretiyle resmen çaldılar.

Ordu-Giresun hava limanının rekorlara koştuğunu görenler seferleri anormal saatlere almakla başladıkları engellerine bazı seferleri tamamen kaldırarak yolcuları başka hava limanına yönlendirdiler. Rize-Artvin Hava limanı da tahsis edilen seferlerin tamamını doldurarak yeni seferlerin konmasını adeta dayatarak başladı, fakat bu zorlamayı bu işi yönetenler inatla görmedi! Bütün seferler dolu ve yok satıyor! Bu yolcuları çalma değil de nedir Allah aşkına!

Sadece bir vilayet kazanıyor, fakat 4 vilayet ve ona yakın vilayetler kaybediyor!

Bu ne menem şeydir?

Ne biçim bir yapıdır ki, bölgemizin, ülkemizin yararına olduğu açık seçik belli olan bu duruma el atmıyorlar?

Bunlara müsaade edenlere nasıl inanayım, nasıl güveneyim?

Geçtiğimiz bir ayda Rize-Artvin hava limanını 48 bin yolcu kullandı. Bu yıl bazında 500 küsur bin yolcu eder ki düşündüğümüz, iddia ettiğimiz rakamın çok gerisindedir.

Rize-Artvin Havalimanı yoğun talebe ve bu talebin karşılanmamasına rağmen açılışından günümüze kadar İstanbul’a sınırlı sayıda, Ankara’ya ise akşam tek sefer uçuşu gerçekleştiriyor.

Adana yok, Antalya, İzmir, Bursa yok. Olan vilayetlere konulan seferlerde yarım yamalak, istenmeyen saatlerde.

Resmen Rize-Artvin ve Ordu-Giresun hava limanı yolcuları başka noktalara zorlanıyor.

Aldığım duyumlar bütün uçakların doldu olmasına, 30 gündür yok satmasına rağmen gelecek aydan itibaren bazı seferlerin ilave edileceği yönündedir.

Peki, yolcular boş uçakların seferler düzenlediği hava limanına gitmesi bu ülkeye zarar değil mi?

Ne zaman yönetenler bu duruma müdahale edecekler?

Bekleyip göreceğiz ve bizde gereğini o zaman yapacağız.

Baki selam ve dua ile...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar