Ordu
DOLAR16.3249
EURO17.4758
ALTIN973.76
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

Yunanistan kaşınıyor!

Kemer sıkma tedbirlerinin işsizliği tırmandırdığı Yunanistan'ın 2060 yılına kadar ödemesi gereken borç tutarı 400 milyar Euro'dur.  Yani henüz doğmamış iki nesil borçlu. Başkent Atina'nın en işlek caddesinde mağazaların yarısı kapanmış vaziyette. Bu durum, İkinci Cihan Savaşı esnasında Alman işgali döneminde bile yaşanmadı. Borç sarmalıyla oradan oraya savrulan, bütçe açığını kapatmak için kamu harcamalarını kısma planlarına tepki gösteren sendikalar grevden greve koşuyor. Çocuk nüfusunun yüzde 10'u açlık sınırının altında. Mali durumları kötüleşen aileler, açlıktan ölmemeleri için çocuklarını yetimhanelere ve bakım merkezlerine teslim ediyor.

Ülkedeki can güvenliği seviyesi bazı Afrika ülkelerinin bile çok gerisinde. İşte perişan haldeki bu Yunanistan yine şımardı. Herhalde Türk tokadını çok özledi!

Türk deniz sahasını pervasızca ihlal ederek uzun müddet kaşınan sırtını değneğe sürten Yunanistan, Türkiye'den okkalı bir şamar yemeğe hazır olmalıdır. Böylesine çapsız bir ülkenin bize kafa tutması kendi başına alabileceği bir karar değil.  Tam burada meşhur bir atasözümüz aklıma geldi. ''Eşeği anırtan sahibidir!'' Yunanistan'ı anırtan Fransa'dır. Tarihi kan, gözyaşı ve vahşetten başka bir şey bulunmayan sömürgeci Fransa’dan bahsediyoruz. Her dönemde Türkiye’nin ''ayağının altına muz kabuğu koyma'' gibi alçak faaliyetler sürdüren Fransa'nın kuyruğuna takılan Yunanistan, Türkiye'ye kafa tutmaya kalkmasının acı sonucuna katlanacak.

Yunanistan kötü niyetli. Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Türkiye'nin münhasır ekonomik bölge sınırları içerisindeki sahada araştırma faaliyetinin ardından Yunanistan çirkin provokasyonlarını sıklaştırdı. Her konuda olduğu gibi Doğu Akdeniz'de de meseleyi lehine döndürmek için zemin arama peşinde. Yunanistan ile müzakere masasına oturmak büyük hata olur. Her taviz, bir sonraki tavizin habercisidir. Düşman nezaketten, dürüstlükten hiç anlamıyor. Dolayısıyla Yunanistan'a iyi niyetle bile olsa fırsat verilmesi ülkemiz açısından irtifa kaybına yol açacağını belirtmek istiyorum. ​Yunanistan’ın tarihsel kompleksleriyle bölgede suni krizler çıkarma çabası başarısızlığa mahkumdur. Aklını başına almazsa, geç de olsa Türkiye'nin 'elinin ağırlığının' Makedonya veya Arnavutluk hafifliğinde olmadığını anlayacak. Türkiye, yardımsever asil bir ülkedir. Arzu edene solunum cihazı, maske, gıda. Sırtı kaşınana SİHA, F16, füze...

Sınır bir ülkenin namusudur! 'Yandık bittik' diyen ödlek tavuklar anlamaz bunu! 

Ege denizinin dibinde balıktan çok Yunan askeri olmasına rağmen Yunanistan resmen kaşınıyor!

Artık lütfen kaşıyalım! İşgal ettikleri adalardan denize dökelim!

Savaşsa savaş!..

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar