Ordu
DOLAR15.9439
EURO16.8783
ALTIN945.78
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Yüreğimiz üşüyor…

İyice soğudu hava. Lapa lapa kar yağmaya başladı Ordu’ya. Üşüyen bedenlerimizi ısıtmak için daha da açtık kombilerin ayarını, ama ya yüreğimiz? Nasıl ısıtacağız son on gündür buz kesen yüreklerimizi?..

Daha 20 gün olmadı yıllardır görmediğim Ahmet Kayserilioğlu ile tesadüfen Hacızade’de karşılaşıp, hasret gidereli. Kardeşi Mehmet Ali’yi de anarak büyük bir keyifle sohbet ettik uzun uzun…

Üç gün önce telefondan aradım Ahmet’i. Başsağlığı dilemekti aramamın nedeni. Ne yazık ki genç yaşta hayata veda etmişti Mehmet Ali Kayserilioğlu!.. Zaten şok olmuş, şaşırmıştım Ertuğrul Yüksel’in o acı haberi veren paylaşımını görünce.  

O sessiz, sakin, temiz ve güleç yüzlü Mehmet Ali yoktu artık!..

                                     ***

Yeni çıkan kitabım hakkında, Bursa’da yaşayan Taşbaşılı arkadaşım Yaser Gürsoy’la WhatsApp’tan sohbet etmiştim, daha üç gün önce. Dün telefonla arayıp, vefat eden abisi Kadir Tamer Gürsoy için başsağlığı diledim Yaser’e!..

Ya Osman Çol’un ani bir kalp kriziyle genç yaşta hayata veda etmesine ne demeli?

Bir biri ardı sıra kuyruklu yıldızlar gibi bir anda kayıp gidiyor gencecik insanlar! Hayat mı bizi tüketiyor, biz mi hayatı tüketiyoruz ayırdına bile varmadan geçip gidiyor yıllar.

Doğada ölümlü olduğunu bilen tek canlı da olsak, ite kaka geçiriyoruz günlerimizi. Hayata, dokunduğumuz insanlara, sağımıza, solumuza ne kadar iyilik, ne kadar güzellik kattığımızı bile sorgulamadan yaşayıp gidiyoruz öylesine.

Acı haberleri aldığımızda buz kesiyor yüreklerimiz! Bir kez daha kafamıza dank ediyor, sonu olan bir hayatımızın olduğu. Ama birkaç gün içinde unutuveriyoruz her şeyi! Nerde kalmıştık, dercesine yeniden başlıyoruz ite kaka, harala gürele yaşamaya!

Yapacak bir şey yok, insan denen canlı da böyle bir varlık işte!..

Işıklarda uyu Osman Çol, nur içinde yat Mehmet Ali Kayserilioğlu, mekanın cennet olsun Kadir Tamer Gürsoy!..

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar